Ekonomi

Birkenstock hisseleri dördüncü çeyrek geliri ve FAVÖK’ün beklentileri aşmasıyla %3 arttı

Birkenstock (NYSE: BİRK) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrekte gelir açıklaması ve FAVÖK’ün beklentileri aşan şekilde ayarlanmasının ardından Perşembe günü piyasa öncesi işlemlerde %3’ten fazla yükseldi.

Şirket, ortalama analist tahminlerinin 353,2 milyon Euro’sunu aşarak 374,5 milyon Euro gelir elde etti. Bu çeyrekte hisse başına zarar 0,15 Euro olurken, toplam net zarar 2,83 milyon Euro’ya ulaştı.

Dördüncü çeyrekte ayakkabı üreticisi, analistlerin 88,2 milyon Euro’luk beklentilerine kıyasla düzeltilmiş FAVÖK’ünü 95,7 milyon Euro olarak bildirdi. Üç aylık dönem sonunda faaliyet geliri 25,1 milyon Euro olarak gerçekleşti.

İleriye bakıldığında Birkenstock, tüm yıl gelirinin 1,74 milyar Avro ile 1,76 milyar Avro arasında değişmesini, yani ortalama 1,69 milyar Avro’nun üzerinde olmasını bekliyor.

Tüm yıl için beklenen düzeltilmiş FAVÖK’ün döviz kuru etkileri hariç tutulduğunda 520 milyon Avro ile 530 milyon Avro arasında olması bekleniyor. Tüm yıl için düzeltilmiş FAVÖK marjının yaklaşık %30 olması öngörülüyor.

Şirket, “Başlangıç ​​maliyetlerinde beklenen artışlar ve Pasewalk’ta başlangıçtaki düşük üretim verimliliği nedeniyle düzeltilmiş FAVÖK marjları üzerinde hafif bir olumsuz etki bekliyoruz” dedi.

Şirket ayrıca şunları ifade etti: “Birkenstock uzun vadede yatırımlarımıza bağlı olarak küçük dalgalanmalarla birlikte yüzde otuzun altında düzeltilmiş bir FAVÖK marjı bekliyor.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından doğrulanmıştır. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu