Haber

Eskişehir merkezli dolandırıcılık operasyonunda 28 zanlı tutuklandı

Eskişehir merkezli Bursa ve Antalya’da düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda 28 zanlı gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Şube Müdürlüğü, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” ve “nitelikli dolandırıcılık” kabahatleri kapsamında çalışma başlattı. Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Şube Müdürlüğü koordinasyonunda.

Polis ekipleri, zanlıları internet üzerinden satışa sunulan araçların sahipleriyle müşteri olarak görüştüklerine ikna ettikten sonra, önceden hazırlanmış sahte havale fişini göstererek noter satışı için özellikle saat 16.00’dan sonra randevu aldı. Şikayetçiler, paranın ertesi gün hesaplarına geçeceğini, araçları satın alarak dolandırıcılık yaptıklarını ve araçları defalarca kez söylediler. El değiştirdiklerini öğrenerek müştekilerin araçlarını bulup satın almalarını engelledi.

Zanlıların bu yöntemle son 3 ayda 11 aracı dolandırarak yaklaşık 3 milyon lira haksız menfaat elde ettikleri belirlendi.

Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra insansız hava araçlarının da dayandığı dolandırıcılık olaylarına karıştığı belirlenen 28 şüphelinin yakalanması için 3 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Gözaltına alınan zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramada 2 tabanca, 3 şarjör, 26 fişek, çok sayıda dijital teçhizat ve araç satış sözleşmesi ele geçirildi.

haber-aksu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu