Ekonomi

Rifat Hisarcıklıoğlu güven verdi

ANKARA (İGFA) – Türkiye Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği Genel Heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde Türkiye, Azerbaycan ve Kazakistan’dan iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. , Kırgızistan, Özbekistan, Macaristan, Türkmenistan ve KKTC. .​

Genel Kurul’da yapılan seçim sonucunda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yeniden Türkiye Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği Başkanlığı’na oy birliği ile seçildi.

Hisarcıklıoğlu, üye ülkeler nezdindeki ekonomik çıkarların geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Bana gösterilen güven ve teveccüh için teşekkür ediyorum.”

Üye ülkeler arasındaki ticari sorunları ortadan kaldırarak ticareti artırmaları gerektiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “AB benzeri bir entegrasyon başarı öyküsü de yazmalıyız. Türk Devletleri Teşkilatını ve Birliğimizi bu hedefe ulaşmamızı sağlayacak stratejik açıdan önemli adımlar olarak görüyorum. Böylece aramızdaki dayanışma daha da artacak ve yeni iş birliği imkanları gelişecektir. El ele verirsek, hükümetlerimiz ve iş dünyamız el ele verirse Türk dünyasının da yeni başarı hikayeleri yazacağına inanıyorum.”

baskil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu